شبکه   Linux


لینوکس یک سیستم عامل آزاد و باز متن است که تحت مجوز GNU/GPL منتشر شده است. باز متن به این معنی که هر شخصی آزاد است تا از آن استفاده کند ،‌آن را تغییر دهد و حتی می‌تواند آن را دوباره توزیع کند. همه توزیع هایی که وجود دارد از یک هسته‌ی واحد به نام لینوکس استفاده می کنند.مانند توزیع های ردهت (Redhat) ، دبیان ( debian ) ، اسلاکویر( Slackware) وجینتو(Gentoo).
لینوکس سیستم عاملی پایدار و امن است که می تواند گزینه ای مناسب برای سرویس دهنده‌های شبکه می باشد، در حال حاضر اغلب شبکه‌های بزرگ و معتبر از سیستم عامل لینوکس به عنوان سرویس دهنده‌ی اصلی خود استفاده می کنند. حتی سرویس دهنده‌های سایت hotmail بعد از کرک های متناوب از سوی مهاجمین به جای ویندوز مایکروسافت از لینوکس برای مدتی استفاده کرد تا بتواند در مقابل کرک های مداوم مهاجمان دوام بیاورد.
البته از دیگر کاربرد های لینوکس استفاده از آن به عنوان سرور اشتراک فایل بجای سیستم عامل گران قیمت ویندوز NT مایکروسافت است .البته می‌توانید به عنوان یک سرور SQL قدرتمند که به وسیله‌ی پایگاه‌های داده ای بازمتنی که همراه گنو/لینوکس عرضه می شوندمانندMySQL یا PostgreSQL به رفع نیاز پایگاه داده خود بپردازید.

مشخصات دوره:

تعداد جلسات: 20 جلسه

زمان شروع: با موسسه تماس بگیرید.

اساتید: گروه آموزش شبکه

 enlightenedاین دوره به صورت گروهی و نیمه گروهی و خصوصی قابل برکزاری می باشد.

برای ثبت نام می‌توانید از  در سایت استفاده کرده و یا با  و یا با شماره 04533240333 در تماس باشید.